طراحی سایت
دوشنبه 23 مهر 1397.
امروز :
مطالب

معرفی Oracle BI

بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان، امروزه برای جمع آوری  و تحلیل اطلاعات پراکنده از منابع اطلاعاتی مختلف موجود در تشکیلات خود به منظور رسیدن به اهدافی همانند تهیه گزارشات، نظارت بر فعالیت های سازمان و فراهم آوردن اطلاعات جامع و کامل برای ایجاد توان تصمیم گیری، مجموعه­ ای از ابزار ها و نرم افزار های هوش تجاری (BI) را بکار می گیرند. به منظور رسیدن به این اهداف، ابزار های موجود در بسته نرم افزاری Oracle Business Intelligence Foundation Suite 11g قابلیت های جامع و کاملی را برای پیاده سازی روش­های هوش تجاری در سازمان­های مختلف و بعضا پیچیده فراهم می­کند.

 

پیاده سازی راه­ کارهای هوش تجاری در سازمان­ها و شرکت­ها

امروزه سازمان­ها و شرکت­ها باید بتوانند وضعیت رقابتی خود را در یک محیط اقتصادی به سرعت درحال تغییر که در آن رقابت جهانی درحال افزایش، چرخه حیات محصولات درحال کاهش و حجم فزاینده ای از اطلاعات و داده­ها درحال تولید است حفظ کنند. بنابراین در چنین شرایطی تصمیم گیری­های نه تنها سریع­تر، بلکه هوشمندانه تر و با کمترین هزینه روز بروز اهمیت بیشتری پیدا می­کند. در این میان هوش تجاری  در یک سازمان وظیفه دارد تا با بهینه کردن توانایی­های آن سازمان در تبدیل حجم بالایی از داده­های پراکنده به یک بینش عملی که بتوان نوآوری­های نهایی و تصمیمات بهینه را بر اساس آنها اتخاذ کرد با کمترین هزینه و زمان، سازمان را در رسیدن به اهدافش یاری کند.

استخراج بینش­های بصری و تحلیل­های هوشمنداده از میان انبوهی از داده­های پراکنده، کاربران را قادر می­سازد تا با تغییر روش درک آنها از اطلاعات موجود در سازمان­ها، تشکیلات و مشاغل خود بتوانند بسرعت بینش جامع و کاملی نسبت به این داده­ها پیدا کرده و در نتیجه قادر به اتخاذ تصمیمات بهتری باشند. سامانه نرم افزاری Oracle BI توانسته است تا با فراهم آوردن تحلیل­های بصری جدید، به سازمان ها در درک داده­های موجود در سازمانشان کمک بسزایی کند. همچنین این سامانه تضمین می کند که همه کاربران تصمیمات خود را بر اساس نسخه واحدی از حقیقت اتخاذ کنند.

هوش تجاری سازمانی می­تواند قابلیت­های فراوانی را به توانایی­های کاربران نهایی خود در انجام وظایفشان اضافه کند. دامنه این قابلیت­ها می­تواند از نظارت مستقل مدیران بر فرایند­ها و میزان بهروری و کارایی کارمندان گرفته تا ایجاد آسان پرس و جو ها و  گزارشات خاص منظوره از داده­های سازمان به­منظور ساختن سناریوهای تحلیلی مختلف باشد. سامانه نرم افزاری Oracle BI می­تواند با فراهم آوردن بینش وسیعی از میزان کارایی و بهره وری همه کارمندان و کارکنان یک سازمان در زمینه­های فعالیتشان برای مدیران رده میانی و رده بالای سازمان، آنها را قادر سازد تا با مدیریت درست نیروهای خود، بتوانند بهره وری را در همه بخش های سازمان خود افزایش دهند. در زیر به بخشی از توانایی­های این سامانه اشاره می­شود:

·         با استفاده از ابزار های Oracle BI می­توان تصویری یکپارچه و جامع از بخش های گسسته تشکیلات و سازمان­ها بوجود آورد. همچنین می­توان تحلیل­ها و اطلاعات روبه جلویی از آینده فعالیت­های سازمان براساس داده­های کنونی و یا داده­های مربوط به سوابق سازمان فراهم آورد.

·         مدیریت مرکزی و یکپارچه این سامانه بر مدل­های اطلاعاتی مختلف موجود در سازمان­ها و یا تشکیلات، دقت و جامعیت اطلاعات تحلیل شده و بدست آمده از همه کانال­های ورودی داده را تضمین می­کند. همچنین این سامانه در دریافت داده­ها بسیار منعطف بوده و می­تواند به همه معماری­های میانی موجود در سازمان­ها متصل شده و از زیرساخت­های داده­ای آنها اطلاعات دریافت کند.

·         این سامانه کاملا امن بوده و بخوبی می­تواند از دارایی­های اطلاعاتی سازمان­ها محافظت کند.

·         این سامانه می­تواند هم کاربردهای کوچک هوش تجاری در مقیاس تک کاربره در یک بخش کوچک از سازمان را فراهم کند و هم می­تواند کاربردهای بزرگ هوش تجاری در مقیاس چند کاربره و بدون نگرانی از میزان جمعیت کاربران و بصورت Cloud را فراهم کند.

برای رسیدن به چنین کاربرد هایی از هوش تجاری در سازمان­ها، سامانه Oracle BI کامل ترین، منعطف ترین و جامع ترین ابزارهای هوش تجاری را که امروزه موجود است را برای کاربران فراهم کرده است. این سامانه می­تواند با ارائه خدماتی همچون گزارش گیری در سطح سازمانی، داشبوردهای تعاملی، تحلیل­های ad-hoc، OLAP های چند بعدی، scorecard  ها، سناریوهای تحلیلی what-if، تحلیل­های پیشگویانه در بسترهای مجتمع، قابلیت­های جامعی را برای کاربران فراهم کند. هم چنین از دیگر نقاط قوت این سامانه می­توان به توانایی آن در برقراری ارتباط و تعامل با کاربران از طرق مختلف همچون واسط کاربری تحت وب، پرتال های استاندارد صنعتی، گوشی­های تلفن همراه و افزونه­های مجموعه Microsoft Office اشاره کرد.

سامانه Oracle BI در برقراری ارتباط با منابع اطلاعاتی کاملا باز بوده و هیچ گونه محدودیتی ندارد. به این معنی  که:

·         دریافت اطلاعات از تمام منابع اطلاعاتی اعم از آنهایی که برپایه Oracle هستند و یا نیستند از اطلاعات ذخیره شده بصورت فایلی گرفته تا تمام پایگاه­های داده رابطه­ای متداول، بطور چند بعدی و بصورت ارتباط همزمان با چندین منبع مختلف.

·         پشتیبانی از راه کارهای میانی همچون Application Server ها و سیستم های امنیتی.

·         فراهم کردن open-APIها برای ادغام و برقراری ارتباط با طیف وسیعی ازسیستم­های سازمانی.

برخورداری از یک مدل قوی و منعطف امنیتی بکار رفته در این سامانه تضمین می­کند که اطلاعات مختلف فقط توسط کسانی که دسترسی های لازم را داشته باشند قابل استفاده باشد.

ابزارهای هوش تجاری موجود در بازار برای استخراج بینش های سازمانی طراحی نشده اند. برای براورده کردن این نیاز، آن­ها به ساختار متفاوتی در زیرساخت­هایشان و بکار گیری مجموعه متفاوتی از راهکارهای هوش تجاری نیاز دارند. سامانه Oracle BI با بهره گیری از ساختاری مدرن، جامع و کاملا باز و همچنین طیف وسیعی از قابلیت­های تحلیلی تنها راهکار هوش تجاری موجود است که برای استخراج بینش­های تحلیلی برای نیازهای امروز سازمان­ها طراحی شده است.

 
اطلاعات

ارتباط با ما

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، خیابان اطاعتی جنوبی،
انتهای کوچه لاله، ساختمان لاله، واحد 4

تلفن: 09213231659
           09393227587
           09119169783

ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

تماس با ما